O donicach

Przeglądasz asortyment, ale specyfikacja techniczna nie jest do końca jasna? Wytłumaczymy tutaj kilka podstawowych zagadnień dotyczących donic dostępnych w sklepie ObliczaDomu.pl.

 

  • POJEDYNCZE DNO

Brak wewnętrznej półki powoduje, że donicę z pojedynczym dnem należy wypełniać aż po samo dno pojemnika. Donice w tym wariancie charakteryzują się maksymalnie dużą pojemnością pozwalającą na dodatkowe dociążenie donicy. Stanowi to duży plus w przypadku, gdy donice mają zdobić miejsca narażone na silne podmuchy wiatru lub przestrzenie o dużym natężeniu ruchu, gdzie łatwo o przypadkowe przewrócenie.

  • WEWNĘTRZNA PÓŁKA

Wewnętrzne półki stanowią integralne elementy naszych donic - powstają podczas formowania produktu w ramach jednego procesu odlewniczego. Produkty z wewnętrzną półką można stosować w roli funkcjonalnych donic, sadząc roślinność bezpośrednio w ich nieckach, a jeżeli w pojemniku umieścimy roślinę wraz z doniczką – także jako estetyczne osłony na rośliny. Donice podświetlane dostępne są wyłącznie w wariancie z wewnętrzną półką – rozwiązanie to zapewnia niezbędną pustą przestrzeń wewnątrz produktu, dzięki której światło może swobodnie rozprzestrzeniać się po ściankach donicy.

  • ODPROWADZANIE WODY:
  • Donice Decolovin:

w wersjach bez podświetlenia wyposażono w funkcjonalne zatyczki zapewniające skuteczne odprowadzanie nadmiaru wody na zewnątrz pojemnika. W przypadkach, gdy donice będą zdobić przestrzeń wewnątrz budynku, gdzie niewskazane jest odprowadzanie wody na zewnątrz donicy, zatyczkę należy pozostawić wewnątrz donicy. Rozwiązanie to zapewni szczelność konstrukcji i jej bezpieczne użytkowanie. 

  • Donice Monumo:

dodatkowa opcja w donicach z wewnętrzną półką, polegająca na montażu specjalnego wężyka w dnie donicy. Jego zadaniem jest wyprowadzenie nadmiaru wody poza donicę, dlatego z tej formy zalecamy korzystać, gdy donica przeznaczona będzie na zewnątrz, na przykład do ogrodów.

  • BARWA ŚWIATŁA

Każda donica podświetlana wyposażana jest opcjonalnie w jeden z trzech wariantów oświetlenia, których źródło światła stanowią energooszczędne żarówki LED z gwintem E27:


LED barwa zimna

LED barwa ciepła

LED RGBW + pilot
 
  • RODZAJE PRZEWODÓW

Donice podświetlane dają możliwość wyboru przewodu. Wszystkie donice LED wyposażone są w przewód długości 2.9 m (Monumo) lub 3 m (Decolovin), który zakończony jest wtyczką. Czarny przewód izolowany jest standardowo montowany do donic LED, pozwala na użytkowanie we wnętrzach oraz na zewnątrz. Biały przewód z łącznikiem montowany jest na życzenie oraz przeznaczony jedynie do wnętrz budynków. 

Rodzaj przewodu wybrany podczas zamówienia nie wpływa na cenę końcową!

Dodatkowo, donice Monumo pozwalają wybrać moduł bezprzewodowy LED RGB, z wbudowanym akumulatorem, który pozwala na 10 h świecenia bez zasilania. Do zestawu dodawana jest ładowarka.

  • DOSTĘPNE KOLORY

W sklepie możesz kupić donice w następujących wariantach kolorystycznych:


Biały (RAL 9003)

Hebanowa Czerń (RAL 9005)

Szara Stal (RAL 7037)

Ciemna Zieleń (RAL 6020)

Zielona Limonka (RAL 6018)

Pomarańczowy (RAL 2004)

Grafitowy Antracyt (RAL 7024 / RAL 7016)

Intensywna Czerwień (RAL 3020)

Żołty (RAL 1023)

Niebieski (RAL 5017)

lub imitacjach:


Terakota

Marmur jasny

Marmur ciemny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl