Rodzaje donic

 

Rodzaj dna

Brak wewnętrznej półki powoduje, że donicę z pojedynczym dnem należy wypełniać aż po samo dno pojemnika. Donice w tym wariancie charakteryzują się maksymalnie dużą pojemnością pozwalającą na dodatkowe dociążenie donicy. Stanowi to duży plus w przypadku, gdy donice mają zdobić miejsca narażone na silne podmuchy wiatru lub przestrzenie o dużym natężeniu ruchu, gdzie łatwo o przypadkowe przewrócenie.

Wewnętrzne półki stanowią integralne elementy naszych donic - powstają podczas formowania produktu w ramach jednego procesu odlewniczego. Produkty z wewnętrzną półką można stosować w roli funkcjonalnych donic, sadząc roślinność bezpośrednio w ich nieckach, a jeżeli w pojemniku umieścimy roślinę wraz z doniczką – także jako estetyczne osłony na rośliny.

 

Donice podświetlane dostępne są wyłącznie w wariancie z wewnętrzną półką – rozwiązanie to zapewnia niezbędną pustą przestrzeń wewnątrz produktu, dzięki której światło może swobodnie rozprzestrzeniać się po ściankach donicy.

 

Odprowadzanie wody

Dodatkowa opcja w donicach Monumo z wewnętrzną półką, polegająca na montażu specjalnego wężyka w dnie donicy. Jego zadaniem jest wyprowadzenie nadmiaru wody poza donicę, dlatego z tej formy zalecamy korzystać, gdy donica przeznaczona będzie na zewnątrz, na przykład do ogrodów.

  

Podświetlenie LED

Każda donica podświetlana wyposażona jest opcjonalnie w jeden z trzech wariantów oświetlenia, których źródło światła stanowią energooszczędne żarówki LED z gwintem E27:

 


LED barwa zimna

LED barwa ciepła

LED RGB 16 kolorów + pilot
 

 

Rodzaje przewodów

Donice podświetlane dają możliwość wyboru przewodu. Wszystkie donice LED wyposażone są w przewód długości 2.9 m (Monumo) lub 3 m (Decolovin), który zakończony jest wtyczką. Czarny przewód izolowany jest standardowo montowany do donic LED, pozwala na użytkowanie we wnętrzach oraz na zewnątrz. Biały przewód z włącznikiem montowany jest na życzenie oraz jest przeznaczony jedynie do wnętrz budynków. 

Rodzaj przewodu wybrany podczas zamówienia nie wpływa na cenę końcową!

Dodatkowo, donice Monumo pozwalają wybrać moduł bezprzewodowy LED RGB 16 kolorów, z wbudowanym akumulatorem, który pozwala na 10 h świecenia bez zasilania. Do zestawu dodawana jest ładowarka.

 

 

Dostępne kolory

 


Biały (RAL 9003)

Hebanowa czerń (RAL 9005)

Szara stal (RAL 7037)

Ciemna zieleń (RAL 6020)

Zielona limonka (RAL 6018)

Pomarańczowy (RAL 2004)

Grafitowy antracyt (RAL 7024/RAL 7016)

Intensywna czerwień (RAL 3020)

Żołty (RAL 1023)

Niebieski (RAL 5017)Imitacje

 


Terakota

Marmur jasny

Marmur ciemny

Kolory specjalne donic Monumo

 


Purpurowa czerwień (RAL 3004)

Zielony (RAL 6032)

Telemagenta (RAL 4010)Donice granitowe

 


Kawa z mlekiem

Piaskowy

Biały granit

Czarny granit

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl